Fornalik wraca do gry? W Piaście ma zastąpić Wdowczyka

Autor wpisu: 19 września 2017 09:57

Jak podaje „Dziennik Zachodni”, jeszcze dziś Dariusz Wdowczyk przestanie być trenerem Piasta. Zastąpić ma go Waldemar Fornalik. Były selekcjoner podobno dogadany jest już z działaczami z Gliwic.

O tym, że Wdowczyk siedzi na gorącym krześle, pisało i mówiło się już od jakiegoś czasu. Piast nie za dobrze wszedł w sezon, więc nic dziwnego, że pojawiały się spekulacje dotyczące nowego szkoleniowca. Swego czasu niektóre media z Gliwicami łączyły Macieja Bartoszka, który po rozstaniu z Koroną jest do wzięcia. Ale do wzięcia jest również Fornalik, który jeszcze w trakcie rundy wiosennej odszedł z Ruchu. Latem obaj byli w kręgu zainteresowań m.in. Bruk-Betu Termaliki, jednak ostatecznie wylądował tam Mariusz Rumak (inna sprawa, że i nad nim zebrały się już czarne chmury).

Piast przegrał dwa ostatnie mecze (1:2 z Lechią i 0:2 z Wisłą), co spowodowało, że spadł na czternaste, ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. Działaczom podobno najbardziej nie spodobała się jednak ta wypowiedź Wdowczyka po meczu z Białą Gwiazdą: – Przegrywamy mecz w końcówce. Naprawdę trudno mi się z tym pogodzić, bo wyglądaliśmy w tym spotkaniu nieźle, ale niektórzy popełniali tak proste błędy, że na tym poziomie nie powinno się to zdarzyć. Proszę o pół napastnika. Nie całego, ale o pół.

Uznali, że przecież w kadrze jest nie pół, ale trochę więcej snajperów, z czego trzech ma naprawdę niezłą renomę (Papadopulos, Barišić i Angielski, który był gwiazdą w pierwszej lidze w ubiegłym sezonie). Do tego przecież do zespołu dołączyli latem Vassiljev, młody Jagiełło czy Ekwadorczyk Valencia, więc na siłę ognia nikt, a już w szczególności trener, nie powinien narzekać.

Teraz Wdowczyka zastąpić ma Fornalik, który po kilkumiesięcznej przerwie wraca tam, gdzie jego miejsce, czyli do ekstraklasy. Fornalik, po niezbyt udanej przygodzie z reprezentacją, wykonał kapitalną robotę w Ruchu, którą szczególnie dziś, patrząc na to, gdzie znajdują się Niebiescy i co się z nimi dzieje, nie sposób nie docenić.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Piast Gliwice

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli