Fornalik: – Szkoda, że w lidze nie respektuje się przepisów

Autor wpisu: 16 grudnia 2018 10:53

Mecz Legii z Piastem do wielkich, delikatnie mówiąc, nie należał. Przyzwyczailiśmy się, że w naszej lidze często więcej dzieje się poza boiskiem niż na nim. I tak było tym razem. Niewiele brakowało, by doszło do poważnego starcia między trenerem Ricardo Sa Pinto a Waldemarem Fornalikiem. Ten ostatni dosadnie podsumował po spotkaniu pracę sędziów.

Można chyba na palcach jednej ręki policzyć mecze w tym sezonie, po których Sa Pinto z nikim się nie kłócił. I mecz z Piastem do nich nie należał, bo byliśmy świadkami ostrej wymiany zdań szkoleniowca Legii ze sztabem Piasta. Zresztą nie tylko Portugalczykowi puściły nerwy. Wkurzony był także spokojny zazwyczaj Waldemar Fornalik. Panowie ostro ze sobą dyskutowali.
Po spotkaniu Fornalik dolał jeszcze oliwy do ognia, mówiąc co myśli o pracy sędziów:
– Przy stanie 1:0, wszyscy to widzieli i przyznają, sędzia Bartosz Frankowski nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką Williama Remy’ego. Arbiter Daniel Stefański, który przed tygodniem wykartkował wszystkich naszych zagrożonych zawodników w Lubinie, teraz obsługiwał VAR. Nawet nie podpowiedział sędziemu głównemu, by ten obejrzał sytuację na wideo. Szkoda, że w lidze nie respektuje się przepisów. Biorąc pod uwagę nasze problemy muszę powiedzieć, że zagraliśmy dobry mecz. Przed spotkaniem nie mogłem skorzystać z czterech zawodników, a jeszcze na jego początku z powodu kontuzji wypadł Tomasz Jodłowiec. Mimo to, na tle silnej Legii zaprezentowaliśmy się dobrze.
A to sytuacja, o której mówił trener Fornalik. Karny, czy nie, ale zarzuty mocne…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Piast Gliwice

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli