Dziennikarze też miewają intrygujące pomysły. Na co komu, na przykład, taka ankieta „Sportu”?

Autor wpisu: 6 kwietnia 2018 10:36

Różne koncepcje krążą ostatnio wokół naszej piłki. Jedne mądrzejsze, drugie znacznie mniej. A tu jeszcze przytrafiła się taka zastanawiająca ankieta…

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej już jutro. Gramy bez VAR-u, bo PZPN (czytaj Zbigniew Boniek) tak postanowił (a co, wolno mu). To oczywiście rodzi wątpliwości, czy wszystko będzie ok, czy sędziowie udźwigną presję, jaka na nich ciąży i czy  bez pomocy technologii będą podejmować same sprawiedliwe decyzje. No i czy zauważą wszystkie zamierzone i niezamierzone faule, złośliwe zagranie, czy łokcie.
Najciekawiej będzie zapewne w trzech spotkaniach, gdzie trzy zespoły – Wisła Kraków, Zagłębie Lubin i Arka Gdynia – powalczą o pozostałe dwa miejsca w grupie mistrzowskiej. Liczymy oczywiście na gole, ale też na prawdziwą, twardą walkę. Taką bez odstawiania nóg, ale też bez chamskich zagrywek. Nie wiemy co prawda jak tę walkę zinterpretują dziennikarze „Sportu” i jaką ankietę przygotują po spotkaniach, ale czekamy z niecierpliwością. Ostatnia jest wyjątkowo intrygująca.

Jeśli ankieta miała na celu włożenie kija w mrowisko, to na pewno odniosła zamierzony skutek. Komentarzy z sieci do tego – przyznajmy w końcu – durnego głosowania, przytaczać nie będziemy. A trochę ich było.
Zakładając, że piłkarze Legii przyjechali do Zabrza, żeby urządzić sobie polowanie na zawodników gospodarzy, przyjmujemy, że legioniści są co najmniej niespełna rozumu. Kosząc we wtorek z premedytacją rywali z Górnika, mieli tym samym wyeliminować ich z sobotniego meczu z Lechem Poznań? Z Lechem, z którym Legia walczy korespondencyjnie w ostatniej kolejce o jak najwyższą pozycję w tabeli? No, ciekawa koncepcja…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Legia Warszawa

  • zgubek

    Proponuję taką ankietę:Czy redaktorzy ze Sportu powinni poddać się leczeniu w zakładzie psychiatrycznym ?:
    O TAK
    O NIE.
    ps.Tuwim napisał kiedyś,że powiedzieć komuś ,,debil” to nie obelga, lecz diagnoza. Miał racje.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli