DZIEKANOWSKI: O golach Necida możemy na razie tylko pofantazjować

Autor wpisu: 24 lutego 2017 08:55

Legia w składzie z jesieni pokonałaby ten Ajax. Potrzebowała z przodu takiego zawodnika jak Nikolić albo Prijović. Necid? O jego golach możemy najwyżej pofantazjować – mówi Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski, legenda Legii.

FUTBOLFEJS.PL: Legia mogła pokonać Ajax w Amsterdamie, albo chociaż zremisować 1:1 i awansować?
DARIUSZ DZIEKANOWSKI: Mogła, gdyby wszyscy piłkarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, a nie tylko dwóch czy trzech. Mam na myśli Odjidję-Ofoę i Pazdana, może jeszcze dodałbym Kucharczyka. Zbyt wielu zawodników zagrało przeciętnie. Jestem przekonany, że w składzie z jesieni Legia z tym Ajaksem by wygrała. Potrzebowała z przodu takiego zawodnika jak Nikolić czy Prijović, który gra na linii z obrońcami albo szuka luki, tak jak szukał Odjidja-Ofoe w tej akcji z Guilherme i Kucharczykiem. Pod koniec Ajax grał już niepewnie, wystraszył się.

A z Radoviciem dałaby radę?
Niewykluczone. Na pewno ten zawodnik wykreowałby jakąś sytuację w tym spotkaniu. Niestety, Guilherme i Kazaiszwili zagrali nieźle. Tylko nieźle, bo nie dali drużynie tego, co dają Vadis i Radović.

Moulin powinien wejść wcześniej? Wydaje się, że rozruszał trochę grę.
Nie wiem, w jakiej Francuz jest formie po kontuzji w okresie przygotowawczym. Widocznie Jacek Magiera uznał, że jeszcze nie ma sił na 90 minut. Prawda jest zaś taka, że Jodłowiec z Kopczyńskim to bardzo podobni piłkarze, mogą Legii mecz z takim rywalem zremisować, ale nie wygrać. A wczoraj nawet dobrze nie zabezpieczyli tyłów. Brakuje im błysku, za dużo jest w ich grze – zwłaszcza Jodłowca – chaosu.

Arkadiusz Malarz popełnił błąd przy golu?
Wydaje mi się, że mógł złapać piłkę, a jeśli nie złapać, to mocniej ją wybić. Ale nieszczęście zaczęło się znacznie wcześniej, gdy Legia straciła piłkę, obrońcy źle się ustawili, nie zdążyli z asekuracją. Tu było sporo błędów, nie tylko ten Malarza.

Nie miał pan wrażenia, że po stracie gola Legia zaczęła częściej dośrodkowywać ze skrzydeł, ale wtedy brakowało w polu karnym wysokiego Necida? Czech wszedł dopiero kwadrans przed końcem
O tym Necidzie to my możemy najwyżej pofantazjować, bo on jeszcze nic nie pokazał w Legii. Gdyby coś wcześniej strzelił, to moglibyśmy sobie wyobrażać go frunącego w powietrzu i strzelającego głową w Amsterdamie. Swoją drogą, dwumecz z Holendrami w Lidze Europy to była dla niego świetna okazja, żeby się Legii spłacić za wypożyczenie i jeszcze zarobić na definitywny transfer latem.

Legii pozostała walka o mistrzostwo Polski…
…gdyby nie zimowe sprzedaże, to Legia mogła mieć fantastyczny sezon – w lidze i w europejskich pucharach. Ale jeśli ktoś z władz klubu mówi, że najważniejsza jest liga, to dla mnie jest głównym winowajcą porażki z Ajaksem.

A nie jest to taka mowa, żeby zdjąć presję z drużyny?
Nie, to jest głupota. Tak można presję zdejmować z piłkarzy z drużyny z IV ligi, którzy grają w Pucharze Polski. Legia musi zmienić nastawienie, Legia musi chcieć i mówić, że w europejskich pucharach, w takich meczach jak z Ajaksem, chce wygrywać. Musi to mówić i musi wygrywać. Ajax dało się zmiękczyć przy odrobienie większej jakości w grze, Ajax można było przejść, bo to drużyna utalentowana, ale niedoświadczona, słabo zaprawiona w twardych bojach. Nie wiem, po co Legii Necid, po co Chima-Chukwu, bo na mistrzostwo Polski wystarczyłby jej z przodu Kucharczyk.

Rozmawiał: Piotr Wierzbicki

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Zagranica

  • ursynów

    Pan Darek dobrym piłkarzem był. Miał talent,wyborną technikę,ale miał trudny charakter.Teraz czytając, bądź słuchają jego wypowiedzi,to wydaje mi się,że lepszym mimo wszystko był piłkarzem, niż ekspertem.Facet,który grał w Legii i był idolem wielu zawodników, którzy w niej teraz grają,nie lubi chyba tego klubu.Zawsze ma jakieś ale,w wielu przypadkach jego krytyka nie wynika z rzeczywistości, tylko z Jego wybujałego ego. Ja się zgadzam,ze w Legii brak jest napastników,takich jakimi byli Niko i Prio. Ale ich nie ma i Legia nie pozbyła się ich, bo nie chciała mieć ich w swoim składzie.Z niewolnika nie ma zawodnika.Chukwu i Necid to na razie słabi są okrutnie.Ale Kucharczyk to nie napastnik, o czym przekonaliśmy się w Amsterdamie.Nie ma co ronić łez i udawać mędrca.Panie Dziekanowski, ktoś kiedyś powiedział,,Teraz nie pora myśleć o tym czego Ci brak.Lepiej pomyśl,co możesz zrobić z tym,co masz”.Więc Panie Darku- trener Magiera ma o czym myśleć,mam nadzieję,że sobie poradzi, a Pana proszę o jedno,nosił Pan L na koszulce, szlachectwo zobowiązuje.I to tyle

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli