Duże poruszenie po postanowieniu Komisji Ligi. Boniek: „Ktoś tu oszalał”

Autor wpisu: 6 marca 2018 10:58

Wczorajsza decyzja Komisji Ligi o odebraniu punktów zarówno Piastowi (walkower), jak i Górnikowi Zabrze, wywołała spore poruszenie w środowisku piłkarskim. Reakcje są przede wszystkim negatywne. Prezes Zbigniew Boniek, choć nie wprost, też dał do zrozumienia co myśli o tym wzbudzającym takie kontrowersje postanowieniu.

W 81. minucie przy stanie 1:0 dla Piasta sędzia był zmuszony przerwać mecz. Za sprawą chuliganów z Gliwic, którzy wyłamali część płotu i wdali się w awanturę z policją. Mimo usilnych prób czynionych przez sztab i piłkarzy Piasta, sytuacja nie została opanowana i spotkanie nie zostało dokończone. W poniedziałek wszyscy czekali więc na kary – prócz finansowych, oczywiście na walkower dla Górnika. Klub z Zabrza walkowera dostał (o wszystkich karach pisaliśmy TUTAJ), ale jednocześnie sam został ukarany zabraniem trzech punktów za prowokację ze strony kiboli Górnika, która miała bezpośrednio zaognić sytuację na stadionie i przyczynić się do burd. Chodzi m.in. o spalenie zabranych wcześniej flag Piasta.
Decyzja Komisji Ligi, według jej przewodniczącego Zbigniewa Mrowca, ma mieć „skutek prewencyjny i ma to być wyraźny sygnał, że Komisja Ligi nie będzie tolerować prowokacyjnych, zachowań chuligańskich, ani takich, które miałyby na celu wypaczenie wyniku sportowego”.
Górnik Zabrze już zapowiedział odwołanie się od decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. I wcale nie stoi na straconej pozycji, bo w środowisku piłkarskim z niedowierzaniem przyjęto postanowienie KL.
Oczywiście w całej tej sytuacji nie brakuje spiskowych teorii, głoszonych głównie na Śląsku, że to robota nieprzychylnej Warszawy. Tu np. głos – choć nie ze Śląska – Ryszarda Niemca (prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej)…

Prezes Zbigniew Boniek, który ostatnio postanowił – po sprawie VAR, Zbigniew Przesmycki, wyciek korespondencji do sędziów – wyłączyć się z dyskusji na Twitterze, na chwilę się uaktywnił. Polubił post z odniesieniem do wymownego i jednoznacznego w przekazie artykułu w „Dzienniku Zachodnim”.

A także sam napisał:

Zapewne „sprawa Górnika” będzie miała ciąg dalszy…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Piast Gliwice

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli