Decyzja Jozaka – Kucharczyk odsunięty od drużyny!

Autor wpisu: 24 marca 2018 18:40

Michał Kucharczyk odsunięty od zajęć z pierwszą drużyną Legii Warszawa i przesunięty do rezerw. Taką decyzję podjął trener Romeo Jozak i, jak oficjalnie stwierdzono, jest ona podyktowana „względami niesportowymi”.

Jeszcze w południe legioniści spotkali się na Łazienkowskiej, by zagrać wewnętrzny sparing, i było… normalnie. Michał Kucharczyk, owszem, w nim nie grał, ale wyjaśniono to nie żadnymi „względami niesportowymi”, tylko kontuzją uda.
Tymczasem popołudniem…

„Trener Romeo Jozak podjął dzisiaj decyzję o przesunięciu Michała Kucharczyka do rezerw Legii Warszawa. Trener poinformował, że decyzja została podjęta z przyczyn niesportowych, a u jej podstaw leży dobro i jedność całej drużyny.
Przed ogłoszeniem decyzji trener spotkał się z radą drużyny i przedstawił zawodnikom jej powody.„Rozumiemy decyzje trenera. Najważniejsza jest jedność szatni i wspólny cel” – powiedział po spotkaniu Miroslav Radović, kapitan Legii Warszawa.
Klub nie będzie obecnie udzielał dodatkowych komentarzy.”

To oficjalny komunikat Legii Warszawa, który opublikowano na klubowej stronie. Nie ma nic dziwnego w tym, że po jego opublikowaniu legijne fora eksplodowały. Plotkom i domysłom nie ma końca, bo w końcu kto jak kto, ale akurat „Kuchy” wzbudza ogromne emocje wśród fanów. I to skrajne emocje.
Wśród najmocniej akcentowanych przyczyn decyzji Jozaka wymienia się posądzenie Kucharczyka o wynoszenie tzw. tajemnic szatni, zwłaszcza tych tajemnic, które dotyczą postępowania sztabu trenerskiego i odpraw przedmeczowych.
Wspomina się także o tym, że akurat Kucharczyk nie wziął udziału w imprezie „wkupnego” dla nowych piłkarzy Legii, która została zaaprobowana przez trenera Jozaka (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Kucharczyk w tym sezonie zagrał w 32 meczach Legii, z tego w 20 w podstawowym składzie, strzelił 7 goli. W tym roku Jozak wystawiał go we wszystkich meczach, ale tylko w jednym w „11” (z Lechią). W pozostałych „Kuchy” grywał od kilku minut po 30 z Lechem i 45 z Wisłą Kraków. Sam jeszcze niedawno deklarował, że denerwuje go rola rezerwowego i jego ambicją jest walka o pierwszy skład.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • ursynów

    Proponuję usunąć wszystkich graczy Legii, którzy byli jej zawodnikami przed przyjściem do klubu geniusza z Chorwacji.Był już jeden geniusz z Karpat, ale źle skończył.Coś kierunek Bałkański wychodzi Legii bokiem- najpierw Albańczyk, teraz (jak mówił pewien polityk) Chorwatczyk.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli