Dariusz Mioduski o Legii w Lidze Mistrzów: – Będzie niezwykle trudno!

Autor wpisu: 24 marca 2017 12:44

Nowy prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski na swojej pierwszej konferencji prasowej z racji działalności w europejskich strukturach futbolu klubowego podpytywany był oczywiście o Legię w Lidze Mistrzów. Nie miał pozytywnego przesłania: – Będzie niezwykle trudno.

Mioduski nawiązał w ten sposób do reformy rozgrywek Ligi Mistrzów, która wejdzie w życie w przyszłym roku. – Od przyszłego roku dostanie się do Ligi Mistrzów będzie niezwykle trudne. Będziemy musieli być lepsi od drużyn z poziomu mistrzów Holandii, Turcji czy Szwajcarii – zauważył.

Mioduski przedstawił plan 5-letni. A my zapytaliśmy: co dalej z Vadisem?

Wypowiedział się też ogólnie o sytuacji polskich klubów w Europie. – Polska jest w rankingu klubowym w okolicach 20. miejsca. To wstyd – stwierdził bez ogródek. – To także wpływa na to, jak funkcjonujemy w Europie.
Zapowiedział, że w najbliższej „5-latce” celem Legii w każdym sezonie będzie co najmniej mistrzostwo Polski, a na arenie europejskiej co najmniej faza grupowa Ligi Europy z dążeniem do jak najdalszego awansu w fazie pucharowej.

Tak prezes Dariusz Mioduski mówił o Legii w Lidze Mistrzów:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli