Czy Magiera mocno zamiesza dzisiaj w składzie Legii?

Autor wpisu: 23 lutego 2017 09:46

Necid znowu w wyjściowym składzie na Ajax, czy jednak Kucharczyk? A może obaj. Moulin od pierwszej minuty? Niewykluczone. Podpowiadamy co trener mistrzów Polski może zrobić przed spotkaniem 1/16 finału Ligi Europy w Amsterdamie (godz. 19).

Pytań o pierwszą jedenastkę tym razem jest więcej, niż przed spotkaniem w Warszawie. Przede wszystkim dlatego, że z różnych przyczyn zmieniło się trochę w kadrze meczowej. Jest jedna zła (ale nie nowa) wiadomość: w Warszawie ze względu na kartki został Miroslav Radović. Jeden odpadł, ale do Amsterdamu polecieli Thibault Moulin i Daniel Chima-Chukwu, którzy z kolei (z przyczyn zdrowotnych) nie byli gotowi na mecz w Warszawie. W pełni zdrowy jest też Jakub Rzeźniczak, który w Warszawie siedział na ławce, ale był opcją „jakby co”.

Czy od początku zagra Moulin?
W pierwszym meczu bardzo odczuwalny był brak Moulina. Nie można napisać, że wariant z dwoma podobnymi defensywnymi pomocnikami (Jodłowiec – Kopczyński) zawiódł, bo Legia nie straciła bramki. Brakowało jednak z tyłu spokoju i kreatywności, które daje Francuz. Moulin potrafi walczyć w defensywie, jest też większym wsparciem w ofensywie. Nie wiadomo czy trener Magiera zdecyduje się wpuścić go od pierwszej minuty, bo wiadomo, że zdrowie, to jedna sprawa, a forma – druga. Moulin stracił sporo czasu i może mu brakować ogrania. Poza tym dziś gospodarze zapewne przycisną mocniej. Blok defensywny Legii musi być szczelny. Być może Moulin jest wariantem na późniejszą fazę spotkania.

Kim Magiera zastąpi Radovicia i gdzie zagra Kucharczyk?
Logika podpowiada, że najbardziej prawdopodobne jest wystawienie na bokach dwóch zawodników, którzy ostatnio rywalizowali o miejsce na jednym skrzydle: Guilherme i Vako Kazaiszwilego. Inna możliwość, to Kasper Hämäläinen za jednego z nich. Jest jeszcze Michał Kucharczyk. I nie jest to szalony pomysł, bo „Kuchy” na skrzydle jest zawodnikiem, który mógłby wrzucać piłki do Necida. Stratę na kreatywności w pomocy mógłby zrekompensować Moulin. Alternatywą na drugą połowę za Necida (jeśli spisywałby się kiepsko) byłby wtedy Chima-Chukwu. Wydaje się jednak, że byłaby to zbyt duża rewolucja. Aczkolwiek wiadomo, że Magiera lubi zaskakiwać i niekoniecznie spełni życzenie większości ekspertów i kibiców, by Kucharczyka wystawić z przodu zamiast Necida. Kucharczyk zaskoczył w Warszawie Ajax, bo Holendrzy nie byli przygotowani na taki wariant. Mieli rozpracowanego Necida, ale gdy wszedł „Kuchy” lekko zgłupieli. No ale teraz wystawienie Kucharczyka element zaskoczenia traci. Z drugiej strony wciąż atutem jest jego szybkość.

Dąbrowski czy Rzeźniczak?
Po meczu z Ajaksem, a przed spotkaniem z Ruchem Magiera mówił, że Kuba musi być cierpliwym i walczyć o powrót do drużyny. Między wierszami dawał do zrozumienia, że przyszedł czas na Dąbrowskiego, a ten wykorzystuje szansę. Gdyby brać pod uwagę spotkanie z Holendrami, to powodów do zmiany Dąbrowski nie dał. W meczu z Ruchem kiepsko spisali się i Dąbrowski, i Pazdan. Stawiamy jednak na to, że niedzielny występ trener Legii traktuje jak wypadek przy pracy.
Wszystko wskazuje na to, że opaska kapitańska przypadnie dziś drugiemu z wicekapitanów, czyli Michałowi Kopczyńskiemu. Magiera przypomniał niedawno jak wygląda hierarchia jeśli chodzi o układ kapitański: Rzeźniczak pierwszym, Radović drugim i Kopczyński trzecim.

Dwa warianty na Ajax:

Malarz – Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Jodłowiec – Guilherme, Vadis, Vako – Kucharczyk

Malarz – Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin/Jodłowiec – Kucharczyk, Vadis, Guilherme – Necid.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli