Czemu Probierz nie chce być selekcjonerem? Na razie woli „zmoknąć” niż „jeździć na kawę i oglądać zawodników”

Autor wpisu: 19 lipca 2018 10:06

Wydawać by się mogło, że każdy trener po cichu marzy o zostaniu selekcjonerem. Gdy wiadomo było, że z kadry odejdzie Adam Nawałka, wśród kandydatów na to jego stanowisko wymieniano Michała Probierza. Ten jednak od początku – i to wprost, głośno – odcinał się od tych spekulacji.

Ktoś zapyta – naprawdę lepiej próbować w tej Cracovii mozolnie o coś walczyć (a póki co nie zapowiada się, że o europejskie puchary) niż pracować w ekskluzywnych warunkach z najlepszymi? Probierz – przynajmniej na razie – wybrał taką drogę. Z drugiej strony chyba nie ma co się dziwić – jest jeszcze młody, więc na objęcie reprezentacji ma przecież sporo czasu.
– Po pierwsze, od początku nie interesowałem się tą posadą. Po drugie, na dziś nie lubię jeździć na kawę, oglądać zawodników i dokonywać selekcji. Lubię natomiast patrzeć jak się rozwijają na co dzień, jakie błędy robią, i jak to skorygować. Chcę dokończyć to, co zacząłem rok temu – powiedział wczoraj Probierz na konferencji przed inauguracją sezonu.
Dziś, w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”, jeszcze rozwinął swoją argumentację:
– Od momentu, gdy miałem 23 lata i w Niemczech skończyłem pierwszy kurs trenerski, wiedziałem, co chcę robić. Prowadziłem dzieci, jeszcze będąc piłkarzem trenowałem TKKF Chorzów. Często miałem swój trening o 11, potem o 17 trening dzieci, a później jechałem na halę i prowadziłem zajęcia TKKF. Każdy ma jakąś drogę. Selekcjoner to człowiek, który żyje z wyborów. Musi dobrze wybrać zespół, a potem świetnie nim zarządzać. Do tego jest bardzo potrzebne doświadczenie. A przede wszystkim, trzeba to lubić. Jeździć na mecze, obserwować, wypić kawę, pogadać. Mnie to na razie nie rajcuje. Wolę wyjść na boisko, zmoknąć, regularnie korygować błędy, sprawiać, że zawodnicy stają się lepsi. […] Zacząłem rok temu w Cracovii wielką rewolucję. Wielu zawodników odeszło. W klubie zmieniło się bardzo dużo. I teraz miałbym powiedzieć: fajnie, wy się bawcie, a ja idę dalej?

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

  • zgubek

    Zaczął Pan Michał rewolucję,a co na to IPN?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli