Cracovia szlifuje formę w Turcji. Trener Probierz dyryguje piłkarzami w dość nietypowy sposób

Autor wpisu: 26 stycznia 2018 19:59

Cracovia przebywa na zgrupowaniu w Turcji w miejscowości Belek. Podopieczni Michała Probierza mają już za sobą pierwszy – udany, bo wygrany aż 4:1 – sparing. Trener, którego znamy z tego, że dość żywiołowo reaguje na zagrania piłkarzy i żyje przy linii, w Turcji musi opanować swój temperament. Wszystko przez… kontuzję.

Zespół z Krakowa poleciał do Turcji 21 stycznia na dwutygodniowy obóz. W ramach przygotowań zaplanowano cztery mecze sparingowe. W środę przeciwnikiem Cracovii była macedońska Akademija Pandev, później czeka na nich rosyjska Krylja Sowietow Samara (27.01), serbska Mladost Lucani (31.03) i na zakończenie zgrupowania ukraiński Olimpik Donieck (3.02). Dzień później zespół wróci do Krakowa i tam będzie miał jeszcze kilka dni na przygotowania do pierwszego meczu ligowego. 10 lutego przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław.
W sparingu z Akademiją to Cracovia pierwsza straciła gola, ale potem bramki strzelali już tylko zawodnicy „Pasów” – po jednej Piątek i Čulina, zaś dwie 18-letni Sebastian Strózik. Mimo wysokiego zwycięstwa, Probierz nie był do końca zadowolony z przebiegu meczu.
Nie do końca jesteśmy zadowoleni, ponieważ przeciwnik stworzył sobie za dużo sytuacji, za łatwo odkrywaliśmy pole. Wiedzieliśmy, że będzie duże zmęczenie, ostatnie jednostki treningowe były bowiem ciężkie. Na tym zmęczeniu widać nasze braki i nad czym musimy pracować. Czeka nas dużo pracy – przyznał Probierz, który podczas tego zgrupowania porusza się o kulach. W grudniu szkoleniowiec podczas gry w piłkę zerwał więzadła krzyżowe, uszkodził łąkotkę i musiał przejść operację. Na razie więc dyryguje poczynaniami swoich piłkarzy głównie z ławki. Pozostaje mu… wymachiwanie kulami.

Skrót sparingu Cracovii:

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli