Ciśnienie w Niecieczy, vol. 2. Czyli sędzia „wali numer z karnym”

Autor wpisu: 20 kwietnia 2018 22:28

Spisek, panie, spisek. Wszędzie spisek! Co ma na celu? Otóż, ni mniej, ni więcej, zdegradowanie Bruk-Betu do pierwszej ligi. Ale oni jeszcze spiskowcom pokażą!

No, tak trochę się z tego podśmiać trzeba, ale jak to potraktować inaczej? W TYM MIEJSCU piszemy o nietrzymaniu ciśnienia przez panią prezes i zamieszanie w mecz Bruk-Bet – Śląsk „Piłkarskiego Pokera”, ale na tym emocje w rozemocjonowanej Niecieczy się nie skończyły.

Swojej oliwy dolał trener Jacek Zieliński. Najpierw tak wzburzony, że nie chciał stanąć przed kamerami Eurosportu, by na gorąco skomentować wydarzenia w meczu (dwa karne dla Śląska w pierwszej połowie – powtórki udowodniły, że jak najbardziej słuszne, plus czerwona kartka dla Martina Mikovicia za rzucenie piłką w kierunku arbitra). Potem starał się nie schodzić na bagniste tematy na konferencji prasowej, ale wystarczyła iskra, by trener „odpalił” słowne pershingi.
– Fakt, że rzucił piłką w ziemię – tłumaczył Mikovicia. – Piłka przypadkowo trafiła sędziego w plecy. Ale on dostał za to żółtą kartkę. Nie zrobił tego z premedytacją. Sędzia, gdyby był normalnym, z jakimiś ludzkimi uczuciami – wiedząc, że wali numer z karnym i za chwilę jeszcze wyrzuca zawodnika z boiska, to inaczej mógłby do tego podejść! To nie było z premedytacją, rzucił w afekcie piłkę, trafiła w ziemię, przypadkowo sędziego w plecy i za to dostał żółtą kartkę. To jeszcze po to się sędzia pofatygował do VAR-u, żeby mu jeszcze czerwoną kartkę dać?! – trener się wyraźnie rozkręcił.

Aha, no i jeszcze było o spisku. To znaczy chyba o spisku, bo przecież żadnego spisku nie ma i słowo „spisek” nie padło, ale…: – Mimo że niektórzy już nas spuścili i być może chcą spuścić, to my jeszcze przez to, kurde, jesteśmy wyjątkowo zmobilizowani i będziemy walczyć do końca. Nie damy się!
Ciekawe z tymi „niektórzy”. Wydawało nam się dotychczas, że jeśli w tym sezonie ktoś pracuje na „spuszczenie” Bruk-Betu, to przede wszystkim piłkarze i trenerzy tego właśnie zespołu. Ale widać w Niecieczy wiedzą lepiej…

Trenera Zielińskiego można posłuchać od 3:20:

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli