„Ci, którzy mówią, że Taras Romanczuk nie powinien grać w reprezentacji Polski, zwyczajnie mu zazdroszczą”

Autor wpisu: 9 marca 2018 10:36

Dobry czas przeżywa ostatnio piłka nożna w Białymstoku. Jagiellonia prowadzi w ekstraklasie, drużyna prezentuje się świetnie, gra ofensywnie, w tym roku bije wszystkich rywali, a styl w jakim pokonała na Łazienkowskiej mistrzów Polski świadczy tylko o tym, jaką dobrą robotę wykonał z tym zespołem – dotąd raczej niedoceniany – trener Ireneusz Mamrot. Pochwały zbiera szkoleniowiec, ale także poszczególni zawodnicy. Na świeczniku jest obecnie Przemysław Frankowski, którego forma na pewno zwróciła uwagę Adama Nawałki. Trwa też dyskusja, czy selekcjoner powinien rozpatrywać w kadrze Tarasa Romanczuka, który odebrał polskie obywatelstwo.

– Ci, którzy mówią, że Taras nie powinien grać w reprezentacji Polski, zwyczajnie mu zazdroszczą – twierdzi w rozmowie z „Super Expressem” prezes Jagiellonii Cezary Kulesza. – Chłopak jest w życiowej formie, niczym się nie różni od zawodników powoływanych przez Adama Nawałkę. A jest lepszym defensywnym pomocnikiem od niektórych etatowych kadrowiczów. Taras jest klasyfikowany na szesnastym miejscu w Europie wśród defensywnych pomocników, jeśli chodzi o odbiór piłki. Jestem pewien, że trener kadry śledzi te statystyki. W meczu z Legią doszło do bezpośredniego pojedynku Romanczuka z ulubionym kadrowiczem selekcjonera Krzysztofem Mączyńskim. Kto był lepszy? Romanczuk! To bardzo dobry piłkarz, fajny, mądry i wykształcony.
To, że Cezary Kulesza promuje swojego zawodnika dziwne nie jest, tym bardziej że naprawdę ma go za co chwalić. Co do Frankowskiego prezes Jagiellonii mówi z przekonaniem: – Kwestią czasu było, kiedy jego talent eksploduje. Trzymam kciuki, żeby pojechał na mundial. […] Jeśli Przemek utrzyma formę, a Adam Nawałka zabierze go na mistrzostwa świata, to jestem pewien, że jeśli tylko dostanie szansę, to ją bez kompleksów wykorzysta.

  • zgubek

    Frankowski do kadry tak, Taras Romańczuk nie, jedyny Taras który mi utkwił w pamięci to Taras Bulba- tytułowy bohater powieści Gogola, Kozak,niezbyt sympatyczna postać zwłaszcza dla Polaków.Ale to tylko taki wtręt, Romańczuk jako piłkarz ma teraz swoje 5 minut, a Mączyński to zawodnik wielokrotnie sprawdzony.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli