Cezary Kulesza: „Černych? Cenę mamy ustaloną, więc zimą pewnie odejdzie”

Autor wpisu: 16 stycznia 2018 11:26

Prezes Jagiellonii Cezary Kulesza nie ukrywa, że wiosną w Białymstoku kibice już raczej nie zobaczą Fedora Černycha. Gdzie trafi reprezentant Litwy? Na pewno nie do Legii…

FUTBOLFEJS.PL: Nie macie po jesieni tylu punktów, ile było rok temu, ale pewnie nie narzekacie na postawę drużyny w minionej rundzie?
CEZARY KULESZA: Nie tylko nie narzekamy, ale myślę, że możemy być z tej postawy zadowoleni. Dorobek punktowy trochę mniejszy niż rok temu, to prawda, ale pozwala na to, by trzymać się ścisłej czołówki. A różnice punktowe między zespołami w tej czołówce są prawie żadne, więc do rundy wiosennej wszyscy przystąpią niemal z tego samego pułapu.

Jagiellonia znów będzie się więc bić o mistrza? Takie są założenia?
Założenia są takie, żeby po sezonie zasadniczym znaleźć się w górnej ósemce. To jest cel postawiony przed trenerem i drużyną. A jak już się w tej ósemce znajdziemy, to zobaczymy, co wyjdzie w praniu.

Dużą zmian personalnych czeka Jagiellonię zimą?
Zobaczymy. Na razie odszedł Tomasik do Lecha.

Nie warto było powalczyć, by został?
Rozmawialiśmy, Piotrek miał swoje argumenty. Dostał ofertę z klubu, do którego bardzo chciał trafić, ja to rozumiem. Uznałem więc, że nie ma sensu namawiania go na siłę by został i przy okazji nie ma sensu przepłacać. Przyszedł za niego Jakub Wójcicki z Cracovii. To też obrońca, choć grający na innej pozycji niż Tomasik.

Co z Černychem? 
Rozmawiamy z kilkoma klubami, są na niego chętni, więc myślę, że jesteśmy blisko tego, by się ostatecznie dogadać. Co prawda na stole konkretów jeszcze nie ma w postaci konkretnej umowy, ale cenę mamy ustaloną, więc zimą pewnie odejdzie. Dużo na to wskazuje.

Polski klub czy zagraniczny?
Zagraniczny.

W grudniu pojawiła się informacja, że Legia o niego zabiega.
Legia nie kontaktowała się w sprawie Černycha. Nie wiem, kto takie plotki puszcza, przypuszczam, że „Przegląd Sportowy”, ale tu w ogóle nie było tematu. Ostatnio napisali, że byliśmy blisko sprowadzenia jakiegoś Islandczyka, tylko w ostatniej chwili nie dogadaliśmy się finansowo. Tyle że ja żadnego Islandczyka na oczy nie widziałem, pół propozycji z Islandii nie miałem. Nie wiem, skąd oni to biorą. I to nie pierwszy raz, przecież jakiś czas temu napisali, że do Jagiellonii za Michała Probierza przyjdzie ze Stali Mielec Zbigniew Smółka. Kolejna rzecz kompletnie niepotwierdzona. Nie wiem, czemu takie plotki mają służyć. Czy jakiejś grze menedżerów, czy czemuś innemu? Niepoważne.

Za Černycha chcecie kogoś sprowadzić? Bo przecież też nie wiadomo, co z Sheridanem.
Z Sheridanem wiadomo – pojechał na obóz, trenuje, ma tu jeszcze półtora roku kontraktu i wiosną ma być do dyspozycji trenera. Były jakieś zapytania z nim związane, ale nie sądzę, by teraz od nas odszedł. A czy sprowadzimy jeszcze kogoś do ataku, jeśli Černych odejdzie? Zobaczymy. Na pewno odejdą też Chomczenowskyj i Gordon, z których trener zrezygnował.

Rozmawiał Krzysztof Budka

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli