Cafu albo Damir Šovšić – Legia szykuje jeszcze jeden transfer

Autor wpisu: 23 lutego 2018 15:58

Wiele wskazuje na to, że tej zimy Legię wzmocni jeszcze jeden zawodnik. Na celowniku mistrzów Polski znajduje się dwóch środkowych pomocników – jeden z Portugalii, drugi z Chorwacji.

– Któryś z nich powinien dołączyć do naszego zespołu. Nie mogę jednak powiedzieć który. Muszę mieć pewne tajemnice, ale trafił pan w połowie – mówił w piątek trener Romeo Jozak, zapytany przez dziennikarza serwisu legia.net. o potencjalnych nowych graczy.
Jeden z nich to 24-letni Portugalczyk Cafu. Przygodę z profesjonalną piłką zaczynał w Benfice Lizbona, ale tam nie przebił się do pierwszej drużyny. Potem grał w Vitorii Guimaraes, z której trafił do Francji. W Ligue 1 reprezentował FC Lorient, a obecnie jest zawodnikiem FC Metz. W tym sezonie wystąpił w 13 spotkaniach tej drużyny, ale ostatnio nie ma tam dobrych notowań. Został przesunięty do rezerw po tym, jak wdał się w bójkę na treningu. Szkoleniowiec Metz Frederic Hantz – jak informowały francuskie media – wydał zgodę na wypożyczenie piłkarza. Dziennik „L’Equipe” informował, że chętna na pozyskanie Portugalczyka jest właśnie Legia.

Drugi z kandydatów to Damir Šovšić. Cztery lata starszy od Cafu – ofensywny pomocnik, który z powodzeniem może również grać na skrzydle. Jakiś czas temu występował w Dinamie Zagrzeb, potem wylądował w koreańskim Suwon Bluewings, a ostatnio w izraelskim Hapoelu Tel-Awiw. Obecnie jest bez klubu, więc nie ma żadnych przeszkód, by w razie czego podpisał kontrakt z mistrzami Polski.

Pozyskanie któregoś z tych piłkarzy to byłby dziewiąty zimowy transfer Legii. Nikt w ekstraklasie nie sprowadził w tym oknie aż tylu nowych zawodników.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli