Były bramkarz Górnika Zabrze już bez pełnego nazwiska

Autor wpisu: 19 września 2018 13:33

Gdy w lutym i marcu tego roku informowaliśmy o „przygodach” pana Grzegorza, pisaliśmy o nim jako o bramkarzu Górnika Zabrze (rezerwowym, ale jednak zawodniku klubu), wymieniając jego pełne imię i nazwisko. Dziś jest to już były piłkarz Górnika, a jego nazwisko skracamy do litery K. Wszystko dlatego, że były bramkarz został oskarżony o udział w bójce w lutym tego roku na dworcu we Wrocławiu.

Przypomnijmy to wydarzenie. Mecz Śląska z Górnikiem rozegrano we Wrocławiu 25 lutego. Pan Grzegorz, o którym mowa, pojechał na ten mecz w roli kibica. Po spotkaniu razem z grupą fanów czekał na pociąg na stacji Wrocław – Stadion. Tam doszło do bijatyki z kibicami Śląska. Interweniowała policja, która zatrzymała pięć osób: trzech kibiców Śląska i dwóch Górnika. Wśród nich był Grzegorz K. Wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu, więc spędzili noc w izbie wytrzeźwień, a potem usłyszeli zarzuty o popełnienie przestępstwa. Jak informuje „Dziennik Zachodni” zatrzymani wówczas kibice zostali właśnie oskarżeni o udział w bójce. W takiej sytuacji nie jest istotne kto atakował, a kto był atakowany. Przed sądem staną wszyscy uczestnicy starcia. Były bramkarz Górnika miał m.in. spowodować obrażenia ciała u innego uczestnika starcia. Według wrocławskiej prokuratury zachowanie oskarżonych miało być „występkiem o charakterze chuligańskim”. Co oznacza, że Grzegorzowi K. i pozostałym oskarżonym grozi od 1,5 miesiąca do 3 lat więzienia.
Dodajmy jeszcze, że po tej bójce K. brał udział w jeszcze jednym niesławnym zdarzeniu. 3 marca w spotkaniu Piast – Górnik znajdował się w sektorze zajmowanym przez gości. To ten mecz, który został przerwany i zakończył się dużym skandalem. Wówczas kibice Górnika spalili na trybunach flagi Piasta, na co część fanów gospodarzy wyłamała bramę i przedostała się na murawę. Interweniowała policja na koniach.
I tyle było z kariery piłkarskiej pana Grzegorza…
W klubie na wiadomość o akcie oskarżenia zareagowano chłodno:
– Grzegorz K. jest byłym zawodnikiem, klub nie udziela mu pomocy prawnej – poinformował Górnik Zabrze.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli