To była kolejka Gytkjaera! Hat trick i Lech ściąga Legię w dół

Autor wpisu: 2 kwietnia 2018 21:12

Lech nie miał w Krakowie z Wisłą takich kłopotów, jakie z Wisła miała dopiero co Legia. Ba, nie miał żadnych kłopotów. Miał za to skutecznego Krystiana Gytkjaera i świetnie dogrywających Darko Jevticia oraz Radosława Majewskiego. 3:1 i Kolejorz przeskakuje w tabeli Legię Warszawa!

Fantastyczny mecz i fantastyczny wieczór – cieszył się po meczu duński snajper. – Pokazaliśmy siłę mentalną i to, że mamy wielkie jaja! Tworzyliśmy jedność, każdy zagrał bardzo dobry mecz – dodawał wprost i bez owijania w bawełnę przed kamerą Canal Plus.
Gytkjaerowi chwilę zajęło nim zaczął przekonywać do siebie w barwach Lecha. Jesienią strzelił przecież kilka goli, a jednak trudno było ukrywać, że Poznań… tęskni za Marcinem Robakiem. Dziś już zdecydowanie tęsknić nie musi. Może o nim zapomnieć, podobnie jak zapomniał chyba błyskawicznie o rodaku Gytkjaera – Nickim Bille Nielsenie, symbolu duńskiej nieskuteczności. Gytkjaer przeciwnie: przypominać zaczyna raczej „duński dynamit”, który przecież kojarzy się nieodmiennie z grą błyskawiczną, widowiskową i piekielnie skuteczną. Napastnik Lecha w Krakowie zanotował drugi hat trick w lidze – pierwszy miał z Bruk-Betem na koniec roku.
Ten rok to już niesamowita regularność Duńczyka: w Krakowie zagrał piąty mecz z rzędu, w którym trafiał do bramki rywali. W sumie Gytkjaer ma teraz na koncie 17 goli, dwa mniej od Igora Angulo i cztery mniej od Carlitosa (Lechowi strzelił gola bezpośrednio z wolnego). Zważywszy na to, że Marco Paixao został odsunięty od składu Lechii, a Jakub Świerczok wyjechał do ligi bułgarskiej, to właśnie Carlitos, Angulo i Gytkjaer rozstrzygną między sobą wyścig o koronę strzelców.

Ale indywidualne osiągnięcia to jedno, a o wiele ważniejsze jest to, co stało się w tabeli. Lech zagrał w świątecznej kolejce najlepiej z czołówki i jako jedyny naprawdę efektownie. Dzięki temu zepchnął Legię z drugiej lokaty, a to ma wymiar nie tylko prestiżowy. Jeśli ostatnia kolejka sezonu zasadniczego niczego nie zmieni w miejscach na podium – Legia w grupie mistrzowskiej będzie musiała pojechać na najważniejsze mecze do Poznania i Białegostoku. W tak niekomfortowej sytuacji warszawianie w ostatnich sezonach nie byli.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Wisła Kraków

  • zgubek

    Na koniec Świąt Wielkanocnych okazało się,że wszyscy w Lechu mają wielkie jaja co jest wynikiem zwiększenia sił mentalnych. Nic tylko pogratulować.
    A to czy Legia będzie grać na wyjeździe z Lechem i Jagiellonią- to na dzień dzisiejszy żadna różnica.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli