Brak słów po derbach Krakowa. Czas na najwyższe kary

Autor wpisu: 14 grudnia 2017 10:18

Święta wojna. Od wczoraj to określenie derbów Krakowa i tego kto rządzi w mieście nabrały nowego znaczenia. W środę w meczu Cracovii z Wisłą doszło do przestępstwa, którym musi się zająć nie tylko Ekstraklasa S.A., PZPN, ale policja i prokuratura.

Na derby Krakowa szykowano się w królewskim mieście od dawna. Oba kluby borykają się z różnymi problemami – Cracovia gra mocno w kratkę i na gwałt potrzebuje punktów, w Wiśle po zwolnieniu Kiko Ramireza na światło dzienne wyszły wewnętrzne problemy „Białej Gwiazdy”. Ze starcia zwycięsko wyszli wiślacy, który pod wodzą tymczasowego trenera Radosława Sobolewskiego zmietli gospodarzy 4:1.
Tyle że mniej się mówi i pisze o świetnym meczu Wisły, o pierwszym golu po powrocie do ekstraklasy Marcina Wasilewskiego, czy dwóch bramkach Imaza. Tematem są bandyci, którzy po raz kolejny zakłócili spotkanie. W 55. minucie kibole Cracovii rozpoczęli festiwal debilizmu. Na oczach tysięcy kibiców i kamer. Wszystko zostało uwiecznione, wszystko można obejrzeć w sieci. W tym przypadku pisanie, że „nie chcemy więcej oglądać takich obrazków na stadionach”, jest bezcelowe. To nie jest już kwestia rozstrzygania jak wysoka powinna być kara finansowa za takie zachowanie. Nie ma już czasu na półśrodki.
Spora grupa idiotów zajmujących miejsca na sektorze Cracovii obrzuciła, a może wprost – ostrzelała, trybunę zajmowaną przez fanów gości. Ci nie mieli gdzie się schować czy uciec. Race i petardy leciały na ich głowy dobrych kilka minut. To, że nie doszło do jakiejś większej tragedii, to raczej cud. Nikt przynajmniej nie informuje o poważnych obrażeniach. Tyle że na kolejny cud nie ma co liczyć.
Teraz czas na stanowcze i surowe decyzje piłkarskich władz. Sprawą powinna też zająć się policja i prokuratura. Kary? Najwyższe jakie tylko są przewidziane w prawie. Dla sprawców i organizatorów meczu.
A to ku przestrodze…


Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa | Wisła Kraków

  • zgubek

    No to Pan Filipiak ma kłopot.Drużyna gra kiepsko, za to kibice są wystrzałowi.Pewnie zostało im trochę petard i rac z 11 listopada, albo zrobili sobie trening prze Sylwestrem.Przecież na Cracovii ma być Hawajski Sylwester.A tak na poważnie – to co dzieje się na stadionach to jest chore Warszawa, Gliwice, Kraków- kto następny. Niedługo pozamykają wszystkie stadiony, ale nasza władza kocha kibiców, przecież to patrioci.Szkoda,że większość z nich to zwykli idioci.

  • Piotr Borkiewicz

    A przecież tak niedawno wszyscy bronili rac. Co prawda twierdzili że powinny być używane odpowiedzialnie, tylko nie napisali jak wyłonić tych „odpowiedzialnych”. Jakoś intuicja podpowiada że w tym tłumie idiotów socjopatów o „odpowiedzialnych” będzie trudno.
    Sam Boniek chwalił race a nawet Leśnodorski, tylko że Boniek zbierał kasę z kar za „nieodpowiedzialne” używanie rac a Leśnodorski płacił. A idioci się bawili w najlepsze.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli