Błanik w Pogoni – Portowcom trafił się jeden z najzdolniejszych młodzieżowców pierwszej ligi

Autor wpisu: 6 stycznia 2018 10:00

To może być jeden z najlepszych strzałów walczącej o utrzymanie w ekstraklasie Pogoni w tym oknie transferowym. Portowcy sięgnęli po jednego z najbardziej wyróżniających się młodzieżowców na zapleczu ekstraklasy w minionej rundzie. Piłkarza, który w Tychach przyćmił wszystkich tych, którzy mieli tam uchodzić za gwiazdy.

W grudniu pisaliśmy, że Dawid Błanik będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych pierwszoligowców w zbliżającym się oknie transferowym. I się nie pomyliliśmy. Ale w sumie to nic dziwnego, bo chłopak był jedną z niewielu jasnych stron GKS Tychy w rundzie jesiennej. Jeśli był tam ktoś, kto nie zawiódł, to tym kimś na pewno był ten 20-letni skrzydłowy. Dawid spokojnie odnalazł się w towarzystwie tych, którzy mieli robić za pierwszoligowe gwiazdy. 19 meczów, 4 gole – mało kto spodziewał się, że to on jesienią będzie w tej drużynie nie do zastąpienia.

Chwalili go wszyscy („To materiał na zawodnika klasy reprezentacyjnej. Jeśli nadal będzie się tak rozwijał, to będzie z niego kawał piłkarza” – mówił nam na przykład były trener Zagłębia Sosnowiec i Chojniczanki Artur Derbin), nic więc dziwnego, że już w trakcie rundy jego nazwisko pojawiło się w notesach kilku menedżerów. Pierwszoligowy klub na początku nie chciał słyszeć o pozbywaniu się swojego najzdolniejszego piłkarza i kogoś, na kim za jakiś czas mógłby niemało zarobić. Tym bardziej że w planach była przecież walka o awans do ekstraklasy już w tym sezonie. Kiedy jednak okazało się, że wiosną zespół będzie raczej walczył o zachowanie twarzy i miejsce w środku tabeli, a Błanik nie chce przedłużyć wygasającego w czerwcu kontraktu, stało się jasne, że długo go w tych Tychach nie zatrzymają.

Do gry o piłkarza wkroczyło kilku chętnych, ale najkonkretniejsza okazała się Pogoń Szczecin, z którą piłkarz podpisał dziś kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku. – Sprawdziłem, jak zorganizowany jest klub i wiem, że jeśli będę dawał z siebie sto procent, to mam tu szansę na regularną grę. Traktuję ten transfer jak duży krok do przodu w karierze – powiedział na przywitanie z kibicami w Szczecinie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Pogoń Szczecin

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli