BJELICA: – Odjidja nie pasuje do tej ligi

Autor wpisu: 17 maja 2017 23:15

Trener Lecha Nenad Bjelica był – po Janie Urbanie – witany w Poznaniu jak król odnowiciel. Ktoś, kto podniesie Lecha, przywróci mu należną pozycję i prestiż. Ileż to się chorwackiego trenera nachwalono… Miód płynął przez poznańskie media… Tymczasem najpierw Lech w kompromitującym stylu przegrał finał Pucharu Polski z Arką, a teraz odjeżdża mu właśnie mistrzostwo Polski.

Skurczyła się też nagle liczba „wyznawców” Bjelicy. Dziś nie ma już tych pochwał na wyrost, zauważane są błędy szkoleniowca, a on sam cały czas musi się tłumaczyć, dlaczego wystawia przeciw Legii Kownackiego, który odbija się od Pazdana, a nie Marcina Robaka.
Rzeczywiście to dziwne. Jak tym razem wytłumaczył swoją decyzję personalną Bjelica? Ano tak, że jest dużo meczów i Robak źle znosi, gdy musi w nich grać od początku. Ta… Dziwne. To jak to w takim razie znosi Kownacki, który wciąż przy stoperach Legii gra jak dzieciuch?
To już tajemnica Bjelicy.

Chorwat popisał się na pomeczowej konferencji ciekawą frazą:
– Odjidja to jest piłkarz, który nie pasuje do tej ligi. On tu robi taką różnicę, że nie wiedzieliśmy, jak grać przeciwko niemu. Muszę się zgodzić, że przewaga Legii w tym meczu z Lechem była duża. W dwóch poprzednich meczach z Legią popełniliśmy błędy i tamte porażki nie były zasłużone. Tym razem wygrał zespół absolutnie lepszy – przyznał uczciwie Chorwat.

Co ciekawe, na sugestie poznańskich dziennikarzy, że Lech ma zbyt słaby skład personalny, by rywalizować z Legią – bo Bjelica miał na ławce dwóch 18-latków i jednego 19-latka, a gdy trzeba było gonić wynik przy 0:1, to wpuścił na boisko defensywnego pomocnika Tetteha – Chorwat szedł w zaparte:
– Ja jestem zadowolony ze składu, jaki mam.
Trzeba powiedzieć, że kibice Legii też są zadowoleni.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli