Bjelica: „Nic nie powiedziałem.” A w protokole takie kwiatki…

Autor wpisu: 4 grudnia 2017 14:45

On sam twierdzi, że nic nie powiedział, sędzia w protokole napisał co innego. O kogo chodzi? O trenera Nenada Bjelicę rzecz jasna. W meczu Piast – Lech Chorwat został odesłany na trybuny. Z zapisków sędziego wynika, że nie bez przyczyny…

Lech po raz kolejny w tej rundzie rozczarował – jedynie zremisował bezbramkowo w Gliwicach. Bjelica, nie po raz pierwszy w tym sezonie, miał ogromne pretensje do sędziów prowadzących to spotkanie. Kontrowersji w meczu było sporo (m.in. odwołany po wideo weryfikacji rzut karny dla Lecha), więc Bjelica z minuty na minutę coraz bardziej się nakręcał. W końcu, w 60. minucie został wyrzucony na trybuny, zresztą po dwukrotnych ostrzeżeniach.
Na konferencji Bjelica poinformował dziennikarzy, że nic nie powiedział do sędziego i… opuścił salę. Tymczasem Antoni Bugajski z „Przeglądu Sportowego” dotarł do protokołu pomeczowego sędziego Bartosza Frankowskiego, z którego wynika, że trener ubliżał arbitrowi:
Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica usunięty został ze strefy technicznej w 60. minucie. Pomimo dwukrotnych ostrzeżeń (1. krok w wykonaniu sędziego technicznego, 2. krok sędziego głównego) za agresywne okrzyki w stronę sędziego głównego. Po usunięciu trener krzyczał do sędziego „Jebie tie matter i co zrobiłem kurwa!”
W sieci co prawda rozgorzała dyskusja, w jakim języku przeklinał Chorwat, co to dosłownie znaczy i że zapis słów przez sędziego ma błędy, ale umówmy się, że przekaz jest jasny i nie potrzeba tłumacza przysięgłego, żeby zrozumieć intencje trenera.
Karą dla szkoleniowca zajmie się teraz Komisja Ligi Ekstraklasy.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

  • zgubek

    Też bym się wkurzył.Ten VAR to w wykonaniu polskich sędziów działa katastrofalnie.Jacy sędziowie taki VAR.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli