BJELICA: Klucz do wygranej? Kontrola środka boiska… i emocji

Autor wpisu: 7 kwietnia 2017 12:35

Trener Lecha Nenad Bjelica mówi jak w niedzielę pokonać Legię w Poznaniu i jak ważne – a raczej mało ważne – będzie zwycięstwo. Komentuje też planowaną zmianę systemu rozgrywek.

Chorwacki szkoleniowiec bardzo się stara, żeby przed spotkaniem z Legią nie wywierać wielkiej presji na swój zespół. – Ten mecz o niczym nie decyduje, wygrana nikomu nic nie daje, bo trzeba grać dalej. Będzie to krok do celu, ale nie myślimy o tym co się stanie w czerwcu, tylko koncentrujemy się na niedzielnym spotkaniu – mówił.

–  Mecz zdecydować może o tym, kto w rundzie barażowej zagra u siebie. To nie jest ważne? – padło pytanie.
– Tak, ale ten mecz nie decyduje o mistrzostwie, potem będziemy jeszcze raz grali z Legią, Lechią, Jagiellonią – mówił Chorwat, jakby nie chciał przyjąć do wiadomości, że jednak wynik będzie miał znaczenie – i to dosyć duże. W sumie to zrozumiałe, trenerzy zazwyczaj w takich sytuacjach starają się, jak tylko mogą, żeby nie urosło zbytnio ciśnienie w szatni.
Podobną taktykę zastosował, gdy usłyszał teorię, że Lech radzi sobie gorzej na swoim stadionie i być może związane jest to z tym, że piłkarze za bardzo odczuwają presję ze strony kibiców.
– Na pewno będzie to intensywny mecz z dużą dawką emocji. Nie będziemy czuli presji. Jeśli stadion jest pełny, to znaczy, ze jesteśmy w formie – przekonywał. Podał dwa kluczowe elementy, który mogą zdecydować o zwycięstwie.
– Musimy zagrać perfekcyjnie w defensywie i być skuteczni w ofensywie, bo okazje do strzelenia gola na pewno będziemy mieli. Wiadomo, że Legia jest mocna i kreatywna w ofensywie, dlatego bardzo ważne będzie opanowanie środka boiska. Musimy być agresywni, ale umiejętnie kontrolować emocje.

W ekipie poznańskiej trzech piłkarzy leczy drobne urazy – Maciej Makuszewski (ręka), Maciej Wilusz i Marcin Robak (stłuczenia) – ale wszyscy powinni się wykurować do niedzieli.

Bjelica odniósł się też do planowanej zmiany systemu rozgrywek (tutaj więcej na ten temat). Chorwat jest kolejnym szkoleniowcem, który twierdzi, że podział punktów nie jest dobrym pomysłem. – Zespół walczy cały rok, a później traci połowę punktów. Nie jest to najlepszy system. Będzie sprawiedliwiej bez podziału. Nie mam zaś nic przeciwko rundzie play-off.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lechia Gdańsk | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli