Bjelica: – Jesteśmy przygotowani na zwycięstwo w trzech ostatnich meczach

Autor wpisu: 9 maja 2018 09:49

Lech Poznań był w komfortowej sytuacji po rundzie zasadniczej – prowadzenie w tabeli i najkorzystniejsze rozstawienie w rundzie finałowej (mecze z Jagiellonią i Legią na własnym stadionie). Nikt w Poznaniu chyba nie zakładał, że po czterech kolejkach rundy finałowej „Kolejorz” tak skomplikuje sobie drogę do zdobycia mistrzostwa. Ale Nenad Bjelica nadal wierzy, że to jego drużyna będzie się cieszyć na koniec sezonu.

W czterech ostatnich meczach Lech zdobył tylko cztery punkty, przegrywając – na dodatek u siebie – z Koroną i Górnikiem.
– W meczach z Koroną, Górnikiem i Wisłą oddaliśmy 53 strzały na bramkę. Ale w tych trzech spotkaniach zdobyliśmy tylko jeden punkt. To zdecydowanie za mało. Mieliśmy swoje szanse, brakowało determinacji i koncentracji. Prawda też jest taka, że bramkarze naszych rywali Tomasz Loska, Zlatan Alomerovic czy Thomas Daehne zostawali piłkarzami meczu – przyznał na konferencji trener Bjelica. – Z drugiej strony mówimy o braku skuteczności Lecha, mimo że jesteśmy drugą drużyną w lidze pod względem liczby strzelonych bramek. Ale tak, zgadzam się, jesteśmy nieskuteczni.
Wieczorem (20.30) Lech podejmie Jagiellonię, która także w ostatnim czasie traciła dużo punktów. Jak Bjelica tłumaczy to, że drużyny z czołówki gubią tyle punktów z zespołami niżej notowanymi?
– Mamy dużo dziwnych wyników, nie jest łatwo, bo ciąży na nas spora presja. Podobna sytuacja była przed rokiem, też do końca trwała walka o mistrzostwo. My jesteśmy przygotowani mentalnie i fizycznie na zwycięstwo w trzech ostatnich meczach. Teraz jednak koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu – dodał Bjelica.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

  • zgubek

    Nam strzelać nie kazano! Bjelica po prostu w Lechu, podobnie jak w Legii i Jagiellonii nie ma kanonierów.Na razie są same niewybuchy, ale może dzisiaj coś pie…nie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli