Bjelica: – Gumny latem zrobi lepszy transfer. Po mistrzostwie Polski będzie droższy

Autor wpisu: 6 lutego 2018 19:12

Robert Gumny miał być bohaterem najgłośniejszego i najdroższego w historii ekstraklasy transferu tej zimy. Wszystko jednak wysypało się na ostatniej prostej i zamiast w Borussii Moenchengladbach, zawodnik wiosną nadal będzie grać w Lechu Poznań. – Latem zrobi lepszy transfer. Po mistrzostwie Polski będzie droższy – tak skomentował całą sytuację trener Nenad Bjelica.

Gumny miał przejść z Lecha do Moenchengladbach za niebagatelną kwotę 6,5 miliona euro (plus bonusy). Do transakcji miało dojść w ostatnim dniu okienka transferowego 31 stycznia. A potem coś poszło nie tak. Gumny przechodził na miejscu testy medyczne i według niemieckich mediów ich nie zdał. Pojawiły się informacje, że Niemcom „nie podoba się” kolano piłkarza, a czasu na dokładne badania już nie było. Transfer nie doszedł więc do skutku, Według lekarzy w Polsce, Gumny nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Dyrektor sportowy Borussii, Max Eberl nie komentował spekulacji dotyczących testów. Powiedział tylko, że klub nie doszedł do porozumienia z Lechem. Jednocześnie stwierdził, że latem będą chcieli wrócić do negocjacji.
– To wielki talent, którym jesteśmy bardzo zainteresowani – powiedział.
Teraz Gumny przygotowuje się w Poznaniu do inauguracji ekstraklasy. A sprawę związaną z niedoszłymi przenosinami zawodnika skomentował trener Bjelica: – Widzieliśmy, jak działa kolano Roberta. On przez całą jesień grał na dobrym poziomie, teraz od początku codziennie trenuje i nie ma żadnych problemów – zapewnił i dodał: – Rozmawiałem z nim po powrocie z Niemiec. W szatni, przed całą drużyną, powiedziałem mu, że latem zrobi lepszy transfer, gdy Lech będzie już mistrzem. Wtedy zostanie sprzedany drożej, tego jestem całkowicie pewny. Robert już dobrze trenuje, z głową tego chłopaka nie ma żadnego problemu.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli