Białystok znowu bez kibiców Legii. Sprawą zajmie się Komisja Ligi

Autor wpisu: 25 września 2017 10:21

Blisko tysiąc kibiców z Warszawy pojechało na mecz do Białegostoku i jeszcze w trakcie spotkania ruszyło w drogę powrotną. Władze Jagiellonii nie wpuściły fanów Legii na stadion. Sprawą zajmie się w środę Komisja Ligi.

W Białymstoku szykowano się na hit kolejki, ale starcie mistrza Polski z wicemistrzem koniec końców dalekie było od miana hitu. I choć niektórzy z przekąsem mówią, że dobrze się stało, że kibice Legii nie musieli oglądać porażki swojej drużyny (0:1 po świetnym strzale Cernycha), to raczej nie o to chodzi w futbolu.
Grupa prawie tysiąca kibiców z Warszawy została zatrzymana przed bramami stadionu. Co było powodem? Wersji jest kilka, ale wszystkie prowadzą do jednego tropu – flagi. Według kibiców Legii ochrona nie zgodziła się na wniesienie flagi „Mocno Legia”, która była już wywieszana w tym sezonie na innych obiektach. Policja twierdzi, że fani mieli planować podpalenie na trybunach flagi Jagiellonii, dlatego obawiali się zamieszek. Barwy Jagi miały być wszyte właśnie we flagę „Mocno Legia”, która wydała się ochronie „zbyt gruba”. Zaproponowano jej rozprucie. Na co kibice się nie zgodzili.
Sprawa jest rozwojowa.
Komunikat wydała po meczu Jagiellonia…
„Podczas wchodzenia kibiców Legii na sektor przeznaczony dla fanów drużyny przyjezdnej, w trakcie sprawdzania flag struktura jednej z nich wzbudziła daleko idące wątpliwości pracowników ochrony. W związku z możliwością ukrycia w niej barw Jagiellonii, które zostały utracone w wyniku przestępstwa w maju 2013 roku, zadecydowaliśmy o niedopuszczeniu flagi na trybunę.
Nasze postanowienie motywowaliśmy względami bezpieczeństwa, chcąc uniknąć zakłócenia porządku na terenie imprezy masowej. W związku z odmową dopuszczenia ww. flagi, kibice Legii zadecydowali, że nie wejdą na sektor, wzywając przy tym 150 osób, które wcześniej zajęły miejsce na trybunie, do powrotu na parking, po czym całej grupie umożliwiono wcześniejszy powrót do Warszawy.
Klub Jagiellonia Białystok oświadcza, że nie będzie udzielał więcej komentarzy w tej sprawie.”
…oraz – co ważniejsze – Ekstraklasa S.A.:
„Ekstraklasa S.A. poprosi wszystkie strony, tj. oba kluby oraz Policję, o przedstawienie stanowisk. Sprawa będzie przedmiotem oceny Komisji Ligi, której posiedzenie zaplanowane jest na środę, 27 września.”
Przedstawiciele Legii z niecierpliwością czekają na decyzję Komisji, podkreślając, że „nie było żadnych rzeczywistych powodów”, by nie wpuścić kibiców na stadion. Jednocześnie, klub z Warszawy zobowiązał się, że przekaże wszystkim kibicom, którzy pojechali do Białegostoku, bezpłatne bilety na mecz z Lechią (15 października).

Ciekawe do jakich wniosków dojdzie teraz Komisja Ligi. I na jakiej podstawie wyda „wyrok”.
Tak na marginesie, interesujące jest to, CZY i KIEDY kibice Legii obejrzą jakiś mecz w Białymstoku. Bo od 2011 roku im się to nie udało. Zawsze coś stawało na przeszkodzie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli