Bezjak, Novikovas i Pazdan, czyli historia jednego faulu

Autor wpisu: 7 maja 2018 13:40

Czujne oko kamery i kibica jest w stanie wychwycić wiele…

Do wielkiego „hitu”, jakim miało być spotkanie Jagiellonii z Legią, nie ma specjalnie co wracać. Bo nie ma po prostu do czego. Na boisku wiało potworną nudą. Brak goli można jeszcze spokojnie wytłumaczyć, ale brak sytuacji do ich zdobycia, szereg błędów po obu stronach, niecelne podania, straty (tu można by jeszcze wiele rzeczy wymieniać) – już nie. Typowy mecz do zapomnienia, mimo że jeden z kluczowych w końcowej walce o mistrzostwo. To zresztą adekwatne odzwierciedlenie tego, co dzieje się w tym sezonie w naszej lidze. Bryndza.
Skoro więc nie ma o czym pisać i mówić pod względem sportowym, uwaga kibiców i dziennikarzy skupia się na czymś innym. Na tapecie był zatem temat wycieczki fanów Legii na parking w Białymstoku, dywagacje czy mieli pozwolenie na wejście na stadion z flagami czy nie, czy Jagiellonia z góry założyła, że goście nie zostaną wpuszczeni na obiekt. I że to ogólnie śmiech na sali. A dla innych skandal i tyle.
Sprawą zapewne zajmie się Komisja Ligi i – być może – poznamy wszystkie fakty.
Z meczu zapamiętamy więc kwestię kibiców Legii, a raczej ich nieobecności na trybunach. Co jeszcze? Faul Romana Bezjaka na Michale Pazdanie. I to nawet nie dlatego, że był tak wyjątkowo brutalny. Wejście było ostre, ale dla Pazdana – i dla naszej reprezentacji – skończyło się na szczęście bez specjalnych konsekwencji. Natomiast uchwycono przy okazji dwa ujęcia, które były szeroko komentowane w sieci.
Pierwsze chluby nie przynosi Arvydasowi Novikovasowi. Rozumiemy, że gra idzie o mistrzostwo, ale taki komentarz na faul na przeciwniku jest naprawdę zbędny:

Z kolei sam Bezjak po faulu podszedł do Pazdana i… No właśnie, co…


Interpretacji jest parę. Podszedł i splunął. Podszedł i zrobił „tylko” gest, jakby chciał splunąć przez zęby. Podszedł i coś krzyknął. Podobno w rozdzielczości HD czystego splunięcia nie widać. Ale umówmy się – sam gest jest naprawdę czytelny.
Cokolwiek zrobił albo czego nie zrobił – jemu, Novikovasowi i generalnie wszystkim piłkarzom radzimy powstrzymywać się z takimi odruchami. Rozumiemy emocje itd., ale w dobie dzisiejszej technologii nic nie umknie. Głupie zachowanie także.

  • zgubek

    A czego Wy wymagacie od prymitywnego budrysa.Gracz z niego jak z koziej d..y trąba.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli