Berto – może i „zapuszczony”, ale ciąg ma! Gol i asysta z… lewego skrzydła

Autor wpisu: 13 sierpnia 2017 10:04

Jeśli Hildeberto będąc „zapuszczonym” tak hasa na skrzydle, jak pohasał w meczu rezerw Legii, to w pełni przygotowany może śmiało stać się „nowym Vadisem” czy też „nowym Ljuboją” wręcz!

Oczywiście nie chodzi o taktykę i porównywanie miejsca na boisku. Chodzi o jakość gry, o błysk, o tę dozę magii, dla której chodzi się na stadiony.
Berto w piątek usiadł na ławce w meczu z Piastem Gliwice. A w sobotę zagrał w meczu trzecioligowych rezerw z Sokołem Ostróda. I trzeba przyznać – chłop kocha piłkę, ma pokrętło w nodze i ciąg na bramkę!
21-letni Portugalczyk trafiał na Łazienkowską charakteryzowany jako przede wszystkim gracz prawej strony boiska (raczej obrońca), ale mecz z Sokołem pokazał, że chyba trener Jacek Magiera – z którym konsultowane są decyzje sztabu rezerw Legii – będzie w nim szukał także piłkarza na lewe skrzydło. Czy to do pomocy czy obrony. Na razie Portugalczyk testowany jest w różnych ustawieniach, ale przeciwko Sokołowi najlepiej dał się zapamiętać właśnie przy lewej linii boiska. W 29. minucie strzelił pierwszego gola dla Legii po swojej akcji, gdy przejął piłkę jeszcze na połowie Legii i popędził z nią aż w pole karne rywali. Niewiele sobie robiąc z tego, że trzech z nich usiłuje mu przeszkadzać. Przy drugim golu – strzelonym przez Sebastiana Szymańskiego – asystował, dogrywając piłkę także z lewej strony pola karnego.

Oczywiście – to tylko trzecia liga i to „tylko” Sokół Ostróda. Ale po to piłkarze z pierwszej drużyny są do takich meczów odsyłani, by się ograć, by błysnąć, by pokazać, że drzemią w nich możliwości. W Hildeberto drzemią. Trzeba pamiętać, że wychowanek Benfiki, który zaliczył 22 mecze w Champioship (Nottingham Forest), do Legii trafił mocno „zapuszczony”, co przyznawał Jacek Magiera – mówiąc o miesięcznych zaległościach młodego piłkarza.
Po Berto widać ewidentnie zbędne kilogramy, do czego odnosił się ostatnio także prezes Dariusz Mioduski: – Na początku grał w Nottingham, potem zmienił się trener, odstawiony piłkarz załamał się trochę, odpuścił. Tylko że gdyby był w pełni formy, byłby poza naszym zasięgiem. Takiego piłkarza jak Berto, z takim kodem genetycznym, nie było w tej lidze od czasów Vadisa.
Berto ma dopiero 21 lat, a z Legią związał się do czerwca 2021 roku. To bardzo perspektywiczny transfer i nawet, jeśli jeszcze chwila zejdzie, nim w pełni błyśnie na poziomie Lotto Ekstraklasy, i tak Legia powinna mieć z niego dużą pociechę.

Póki co ma pociechę w rezerwach, gdzie Berto zagrał w świetnym towarzystwie. Legia wygrała z Sokołem 5:0, a bramki strzelali jeszcze Cristian Pasquato – dwie, Sebastian Szymański i z karnego Mateusz Majewski.
To właśnie Pasquato (poza dwoma golami także asysta) i Szymański obok Berto wyróżnili się najmocniej. Ale oprócz nich z piłkarzy bliskich pierwszej drużyny zagrali także Łukasz Moneta, Jarosław Niezgoda, Jakub Szumski, Miłosz Szczepański czy Mateusz Żyro.

Poniżej skrót meczu przygotowany przez Legia.net.
Gol Berto od 2.40, kolejne bramki dla Legii: 3.07, 3.30, 4.25, 5.30:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Gościu nawet z sylwetki przypomina Vadisa. Sokół Ostróda to nie Lech Poznań,zobaczymy jak nowi będą się wprowadzać do drużyny.Cieszy,że Niezgoda też już zaczyna grać, bo myślałem,że gdzieś się zapadł.Przed Legią coraz trudniejsze mecze,mam nadzieję,że i w lidze europejskiej też drużyna pogra.Trzeba jednak wzmocnić obronę,bo po stracie Czerwińskiego, sprzedaży Rzeźniczaka, nie ma zmienników.A jak Pazdan zostanie sprzedany,to dupa blada.No i jeszcze prośba do Magica- Trenerze tylko nie ten Kunta Kinte- Chukwu niech gra w rezerwach, bo na pierwszy skład,to bardzo niebezpieczny gościu,ale dla swojej drużyny.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli