Armando Sadiku oficjalnie – czyli taki „Nikolić plus Prijović w jednym”?

Autor wpisu: 13 lipca 2017 12:04

Armando Sadiku już oficjalnie w Legii, a po wpisach na forach internetowych widać, że bardzo zaostrzył apetyty kibiców mistrzów Polski. Wyrazistej oliwy do ognia w dyskusji o albańskim napastniku dolał Ryszard Komornicki, który na łamach „Super Expressu” zareklamował go jako połączenie cech Nemanji Nikolicia i Aleksandra Prijvicia.

Ryszard Komornicki, wielokrotny reprezentant Polski – przez lata grający, a potem zajmujący się trenerką właśnie w Szwajcarii, gdzie ostatnio występował Sadiku, rzucił o albańskim napastniku bardzo zachęcającą opinię. „Sadiku to mieszanka Niko i Prijo. Z jednej strony egzekutor, więc bardziej Niko, piłkarz nie ma jakiejś kosmicznej szybkości, ale z drugiej strony nieźle gra głową, jest dobrze wyszkolony technicznie i taktycznie (…) Coś z Prijovicia też więc ma, choć oczywiście nie jest to taki wieżowiec”- stwierdził Komornicki w rozmowie z Piotrem Koźmińskim, dziennikarzem „Super Expressu”. I dodał: „On żyje z podań, to lis pola karnego”.

Komornicki uważa, że dla Sadiku gra w Legii będzie ogromnie motywującą z uwagi na otoczkę – stadion, wyzwania, kibiców. Wszystko na poziomie, jakiego w lidze szwajcarskiej nie doświadczył. „On tak trochę krążył między szwajcarskimi klubami, z jakiegoś powodu nigdy nie trafił do topowych jak Basel czy Young Boys Berno, ale wszędzie grał i strzelał gole. (…) Jeśli trener na niego postawi, kibice powinni być z niego zadowoleni. 15-20 goli w roku dla Legii na pewno są w jego zasięgu” – podkreśla Komornicki.

Sadiku związał się z Legią 3-letnim kontraktem i, oczywiście pod warunkiem dobrej gry, niewykluczone, że jego wartość piłkarska będzie jeszcze rosła. Ma 26 lat, więc wiele jeszcze przed nim.
Co ciekawe, oprócz obywatelstwa albańskiego ma także obywatelstwo Marianów Północnych – to wyspy na Oceanii administracyjnie zależne od Stanów Zjednoczonych.
Piłkę zaczynał kopać w klubach albańskich, ale od 2011 roku grał już w Szwajcarii: Locarno, Lugano, FC Zürich i FC Vaduz (najlepszy klub Liechtensteinu występujący jednak w szwajcarskiej ekstraklasie).
Zagrał w 74 meczach na poziomie szwajcarskiej ekstraklasy (26 goli) i 95 meczów w szwajcarskiej drugiej klasie rozgrywkowej (58 goli). Ma także na koncie występy z FC Zürich w Lidze Europy i 25 meczów w reprezentacji Albanii (pisaliśmy o tym więcej TUTAJ).

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli