Ani we wtorek, ani w środę – dokumenty regulujące rozwód właścicieli Legii wciąż nie zostały podpisane

Autor wpisu: 15 lutego 2017 15:09

Przedłużają się negocjacje w sprawie tzw. licytacji shoot-out w Legii. Dokumenty regulujące rozwód właścicieli warszawskiego klubu miały być podpisane we wtorek. Nic z tego. Wiadomo też, że nie zostaną podpisane również w środę.

Tydzień temu po ponad czterogodzinnym spotkaniu obu stron – Dariuszem Mioduskim z jednej oraz Bogusławem Leśnodorskim i Maciejem Wandzlem z drugiej – z udziałem przedstawicieli Polskiej Rady Biznesu, prezes Legii napisał na Twitterze: „Zbliżyliśmy się stanowiskami. Planowane podpisanie w przyszłym tygodniu, rozstrzygnięcie w drugiej połowie marca”. Druga strona konfliktu, czyli Mioduski, również potwierdziła, że wszystkie najważniejsze kwestie zostały uzgodnione. Podpisanie dokumentów zaplanowano na wtorek albo środę w tym tygodniu.
Chodziło o wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie zasad licytacji. Kością niezgody, co jakiś czas temu zdradził Mioduski, były dwie kwestie. Po pierwsze, większościowy udziałowiec Legii (ma 60 procent, Leśnodorski z Wandzlem 40) nie chciał się zgodzić, aby w licytacji któraś ze stron posłużyła się pieniędzmi klubu. Po drugie, protestował przeciwko postulatowi, by w przypadku jego wygranej odchodzący zarząd uniknął odpowiedzialności za dotychczasową działalność. Taki wniosek, według niego, zgłosili Leśnodorski z Wandzlem.
Obie strony, które rozmawiały w obecności Komisji Mediacyjnej Polskiej Rady Biznesu, po spotkaniu w ubiegłym tygodniu poinformowały, że są na dobrej drodze, by wypracować kompromis. Jednak podpisów pod umową regulującą ich właścicielski rozwód wciąż nie ma. Na dziś informacja, jaka płynie z Łazienkowskiej, jest taka, że obie strony wciąż negocjują, a finał tych negocjacji ma mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu.
To oznaczałoby, że marcowy termin, kiedy odbyć ma się licytacja (tzw. shoot-out – w ręce przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu trafią dwie zalakowane koperty: jedną – na zakup 40 procent udziałów Leśnodorskiego i Wandzla – złoży Mioduski, drugą – na zakup 60 procent udziałów Mioduskiego – złożą Leśnodorski i Wandzel) zostanie prawdopodobnie dotrzymany.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli