Jeszcze o Dudek vs Mandrysz, czyli różnica między kontrowersyjną wypowiedzą a palnięciem głupoty

Autor wpisu: 6 grudnia 2016 15:41

Zrzucimy się w dwudziestu po pięć stów - żadna strata. Ale pojawił się problem - jak odkręcić sprawę z kursem trenerskim, z którego Dudka wyrzucono?

Piłkarze Zagłębia stoją murem za Sebastianem Dudkiem. Wcale się nie dziwię, bo taki był plan. Ale jednego szatnia nie przewidziała – że Dudek wyleci z kursu trenerskiego. Niestety, głupota ma swoją cenę.

Gdy usłyszałem „odważną” wypowiedź Dudka w Polsacie Sport (tutaj) nie miałem wątpliwości – kapitan Zagłębia został oddelegowany przez drużynę, żeby wylać w mediach żale na trenera Piotra Mandrysza. Byłem przekonany, że nie była to jego własna inicjatywa. Byłem przekonany, że usłyszał od kolegów: w razie czego zrzucimy się na karę, a jeśli zechcą cię wyrzucić z klubu, zagrozimy, że odchodzimy z tobą (hasłowo, bo wiadomo – umowa umową, a szczególnie w futbolu „z niewolnika nie ma pracownika”). Wiadomo, władze klubu nie mogą sobie pozwolić, żeby stracić drużynę w trakcie sezonu albo żeby ta drużyna przestała grać.

No i mam potwierdzenie. Paweł Kapusta ze „Sportowych Faktów” podzwonił do kilku piłkarzy Zagłębia. Efekt? Żaden nie odważył się mówić pod nazwiskiem, bo „zamieszanie nie jest im do niczego potrzebne”, ale anonimowo przyznali, że „Dudek powiedział na głos to, o czym wszyscy szeptali”. Mało tego, podobno to, o czym opowiedział kapitan drużyny, to „tylko ułamek tego, co działo się w zespole”. Potem jest lista zarzutów wobec Mandrysz i jego sztabu:

– bo treningi były za długie, nieprzygotowane, mało dynamiczne;

– bo intensywność zajęć była zbyt niska;

– bo odprawy były za długie i niezrozumiałe;

– bo trener był zamknięty na jakiekolwiek wskazówki.

Jest też deklaracja o zrzutce (Dudek musi zapłacić 10 tys. zł). Tego właśnie najbardziej się spodziewałem po kolegach Dudka. Zrzucimy się w dwudziestu po pięć stów – żadna strata.  Ale pojawił się problem – jak odkręcić sprawę z kursem trenerskim, z którego Dudka wyrzucono? Tego nie przewidziano. I trochę głupio wyszło.

Dudek wyrzucony z kursu trenerskiego. PZPN dotrzymał słowa

Ktoś pewnie odezwie się i zapyta: „hej, dziennikarzyno, czy przypadkiem nie robisz we własne gniazdo? Przecież żyjesz z takich wypowiedzi?”.  Tak, kontrowersyjne wypowiedzi piłkarzy/trenerów/prezesów są na wagę złota – dla dziennikarzy, dla kibiców. Jest jednak różnica między kontrowersyjną, odważną wypowiedzią, a palnięciem głupoty, za którą robi się wstyd nawet wysłuchującemu. Ta różnica ma już swoją nazwę – Sebastian Dudek.

Inne artykuły o: Blogi | Zagłębie Sosnowiec

 • Elon

  Czy byly podstawy prawne, zeby go wyrzucic? Czy moze jutro laptop sobie zdecyduje, ze bedzie wyrzucal ludzi bo takie ma widzimisie? Mam nadzieje, ze dudek zrobi kurs na slowacji i bedzie sie smial z bandy lesnych dziadkow.

  • Paweł

   Zakładam, że nie było, ale media w tym kraju to hieny, które nie mają w sobie żadnej rzetelności dziennikarskiej i to one naciskały PZPN, aby go wyrzucić.

 • bary

  Dlaczego Mandryszowi nie zabrano uprawnień Trenerskich za, jak to bywa na kursach trenerskich jakość, podejścia do drużyny, kultura,spokojne przekazywanie i założenia.Taki trener w zespole to kula u nogi.Po prostu wstyd. Bary

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli