Jest lepiej, ale nie dajmy się zwariować

Autor wpisu: 31 maja 2016 16:46

Nawet Grosicki wskakujący z ławki i pakujący gole w lidze francuskiej mocno spowszedniał.

Rok 2002 Konstancin i Piaseczno. Ludzi dużo, ale bez szału takiego jak teraz w Arłamowie, choć na wyjazd naszych na poważną imprezę kibice czekali znacznie dłużej niż cztery lata.

No i te awanse w ostatniej chwili. Jurek Dudek podpisał z Liverpoolem, a Piotr Świerczewski z Marsylią, do tego Wałdoch i Hajto byli w Schalke,  Oli w Panathinaikosie, a Koźmiński w Brescii. Cała jedenastka, która poległa z Koreą, była zagraniczna. Bąk, Michał Żewłakow, Krzynówek, Kałużny. Tylko Żurawski był krajowy i został zmieniony przez zagranicznego Kryszałowicza. Powietrze uszło jak z pękniętej opony, zeszliśmy na ziemię, a teraz znów wierzymy.
Przyjazd Lewandowskiego do Arłamowa był jak przylot Beatlesów z Elvisem na wokalu, ale w końcu to piłkarz wielkiego klubu, którego chcą jeszcze więksi i jeszcze bogatsi. Przez tych czternaście lat zmieniło się sporo, zagraniczna liga nie jest sensacją, a o polskich piłkarzach mówi się nie tylko u nas. Krychowiak i Lewandowski na pierwszych stronach Bilda, Asa, El Mundo Deportivo, a samotnego Dudka zastąpili w angielskiej prasie Boruc, Fabiański i Szczęsny. O Zielińskim w Anglii też piszą, bo jest już jedną nogą w Liverpoolu. W kraju niewielu podnieca, że Salamon i Cionek grają we Włoszech, ważniejsze jest, dokąd pójdzie kapitan Torino Kamil Glik i czy trafi do Włoch Milik. To są tematy. Nawet Grosicki wskakujący z ławki i pakujący gole w lidze francuskiej mocno spowszedniał. Kiedyś Sobiech za grę w Bundeslidze byłby w kadrze na bank, a Wasilewski nawet jako rezerwowy, ale jednak mistrz Anglii musiałby pojechać na Euro. Zmieniło się i to sporo, akcje polskich piłkarzy poszły w górę, na wagę jesteśmy lepsi, a ja mam nadzieję, że także mentalnie i taktycznie. Nie ma co oceniać kadry po medialnym cyrku, przecież to nie oni wymyślili Juratę i Arłamów, ale i nie oni zostaną mistrzami Europy. Cuda się zdarzają, ale byłyby to cuda. Niech wyjdą z grupy, zagrają dobry futbol i osiągną szczyt możliwości podczas eliminacji mistrzostw świata i podczas finałów w Rosji. Ten zespół ma przyszłość i polska piłka także, potrzeba więc trochę cierpliwości oraz szczęścia.
Jest lepiej, ale nie dajmy się zwariować.

Inne artykuły o: Blogi

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli