GRZEGORZ KALINOWSKI: Entliczek pentliczek

Autor wpisu: 14 kwietnia 2016 20:37

Rząd ma Trybunał Konstytucyjny, a PZPN Trybunał Arbitrażowy. Oba są jak kula u nogi. Więc sprawy mają się tak, jak się mają.

Każdy ma jakiś trybunał. Rząd ma Trybunał Konstytucyjny, a PZPN Trybunał Arbitrażowy. Oba są jak kula u nogi. Więc sprawy mają się tak, jak się mają, czyli ździebko niepoważnie.

Zamiast zastanawiania się nad tym, kto i jaki interes miał w zamieszaniu kompromitującym ligę, cytat: „Nie będą wskazywał winnych, bo to nie jest moje zadanie. Do bałaganu doszło jednak przy tym dziwacznym podziale na dwie ósemki. Od początku byłem przeciwnikiem ESA 37. Ten system rozgrywkowy to szukanie na siłę oryginalności. Nigdzie nie ma identycznej formuły, ale u nas wymyślono takie dziwadło. ESA 37 nie sprzyja rozwojowi futbolu w Polsce. Będę szczęśliwy, kiedy ta forma rozgrywek przejdzie do lamusa”. To Antoni Piechniczek w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”, któremu nikt nie powiedział, że jeszcze dziwniejszy system panuje w Belgii. Dzielenie na grupy, play offy, baraże. Czy Belgia to kraj piłkarsko upośledzony? Można się śmiać z Belgów, że ich służby specjalne nadają się do „Nagiej“ a nie do „Zabójczej broni“, ale to ich piłkarze są lepsi od naszych i to ich kluby, mimo drenażu, jaki rok rocznie się odbywa, mogą myśleć o Lidze Mistrzów. I to wszystko w równie, a może jeszcze bardziej dziwacznym systemie.
Jak w lidze działo się gorzej niż teraz, to autorytet (którym pan Piechniczek niewątpliwie jest) nie protestował tak żarliwie jak teraz. Szkoda. Wtedy Jego słowa bardzo by pomogły. Szkoda też, że postać tak ważna dla polskiego futbolu w sytuacji, która ośmieszyła polską piłkę, widzi tylko punkty dzielone na pół, a nie błędy i ambicje działaczy.

Inne artykuły o: Blogi

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli