Belgijski festiwal

Autor wpisu: 26 czerwca 2016 23:55

Będę wściekle kibicował Walijczykom, bo nie chciałbym, aby Polacy spotkali się z Belgami.

Z dużą przyjemnością oglądałem Belgów. Składnie i ładnie. I tylko Lukaku delikatnie rzecz ujmując był nie na miejscu. Nie rozumiał się z partnerami i przydał się ledwie w jednej akcji. Stał jak zaczarowana królewna w okolicy pola karnego i bardziej przeszkadzał niż pomagał.

Choć jakoś sercem kibicowałem Węgrom, to na boisku było widać różnicę klasy. Belgowie grali precyzyjnie i w zorganizowany sposób. De Bruyne był cichym bohaterem tego meczu, choć sam bramki nie strzelił, to jego dośrodkowanie dało Belgom pierwszego gola. Długo trwało, patrząc na to, co działo się na boisku, zanim wynik zmienił się na 2:0. I bramka Batshuayi, który ledwie wszedł na boisko dobiła Węgrów. Widać było, że Belgowie robią co chcą, a przeciwnicy tyle ile mogą. Z przyjemnością obserwowałem cuda, jakie wyczyniał Hazard tańcząc z piłką, co skończyło się bramką w 80. minucie. Cudna akcja zakończona bramką. Precyzyjne podania i dominacja w środku pola. Zabierali i rozgrywali. Czwarta bramka to była już czysta formalność, zwycięzca spotkania został ustalony o wiele wcześniej. Węgrzy przeprowadzili kilka dobrych akcji, które mogły się skończyć trafieniami w siatkę, jednak Belgowie od pierwszych minut kontrowali grę i wynik końcowy spotkania odzwierciedla przewagę jaką mieli nad Węgrami. Szkoda, że nie uzyskali choć jednego trafienia, ale nikt nie powiedział, że wysiłek musi zostać nagrodzony bramką. Nie wiem jak oni to robili, ale goście, do których adresowana była piłka byli dokładnie tam, gdzie być powinni. Podawali precyzyjnie i strzelali skutecznie. Tylko tyle i aż tyle. Bramki, które wsadzili nie były przypadkowe. Były rozegrane i wykonane. Patrząc na ten mecz myślę sobie, że będę wściekle kibicował Walijczykom, bo nie chciałbym, aby Polacy spotkali się z Belgami.

Inne artykuły o: Blogi

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli